Spiritlane Gundogs

spiritlane gundogs

Bemutatkozás

Karai Csaba

Magamról

Karai Csaba vagyok, közel 20 éve foglalkozom retrieverekkel. Több mint 15 évet töltöttem versenyzéssel, most ezt a tudást próbálom átadni itthon és külföldön egyaránt. Évek óta járok hétvégi szemináriumokat tartani szerte Európában, itthon pedig saját tréningcsoportomnak, érdeklődőknek tartok egyéni és csoportos képzéseket.

A retrieverek képzése mellett, hagyományos kutyaiskolákban is elvégeztem különböző szintű tanfolyamokat, majd hivatalos OKJ kutyakiképzői végzettséget szereztem.

A képzések mellett kiemelkedően fontosnak tartom a kutyák és a gazdik egészségét, ezért különböző módszerekkel (akupresszőr, bioenergetikus, Touch for Health kineziológus, humán-és terápiás kutyamasszőr) segítek embereknek, kutyáknak egyaránt.

kezdetek

Adu és a versenyek

2005-ben érkezett hozzám Adu (Blackthorn Achenar), mivel felismertem azt, hogy fejlődni egy jó vérvonalú munkakutyával lehet.

Aduval életünk első ausztriai versenyén már sikeresek voltunk, ezen felbuzdulva egyre több versenyen elindultunk. Nagy magabiztosságot adott, hogy hihetetlen megbízható kutya volt, minden versenyen számíthattam rá, még ha nekem gyengébb napom is volt. Azt hiszem talán Ő volt a tanárom, nagyon sokat tanultam tőle és sok tapasztalatot szereztünk együtt. Talán sokan ismeritek Rick Bass: Életem legjobb kutyájának igaz története című könyvet. Azt hiszem a mi történetünk is nagyban hasonlít erre. Sokszor azt gondolom, nála jobb kutyám talán már nem lesz, persze nehéz ezt így kijelenteni, de talán nem állok messze az igazságtól.

Időközben Adu már a versenyeken egyre eredményesebb, számtalan Working Test-et fejeztünk be győzelemmel, nyertünk 2009-ben három nemzetközi Field Trial-t, mely alapján International Field Trial Champion lett.

2010-ben szerepeltünk az Individual Challenge Cup németországi versenyén, mely a kontinens legjelentősebb egyéni versenye, tulajdonképpen a Field Trial Európa Bajnokság ahol Európa legjobb kutyáival és vezetőikkel versenyezhettünk. A verseny egyik elődöntőjét megnyertük és egy CACIT címmel gazdagodtunk, ami pályafutásunk egyik legnagyobb sikere volt, majd a másnapi döntőben 3. helyet szereztünk kitűnő minősítéssel. Ebben az évben megnyertük az éves Working Test kupát is Ausztriában, melyet az egész évben nyújtott teljesítményünkkel érdemeltük ki.

2008-ban Angliában, Highclere-ben a Skinner’s Retriever World Cup csapatversenyen is megmérethettük magunkat, ahol először képviselte magyar csapat az országot. Csapatban ötödikek lettünk, míg Adunak 2 pont hiányzott a Top Dog elismeréshez, majd a következő években is kiváló teljesítménnyel képviseltük az országot. Több alkalommal indultunk az International Working Test-en 2008 és 2011-ben is ötödik helyezést értünk el, majd 2012-ben Svájcban első magyar csapatként megnyertük a versenyt, mely címet 2013-ban Németországban sikerült megvédenünk. Azt hiszem ezzel egy kisebb történelmet írtunk.

fejlődés

képzések, szemináriumok

Sikereinknek köszönhetően egyre több helyen kértek fel, hogy osszam meg tapasztalataimat, így Európa-szerte (Ausztria, Csehország, Finnország, Németország, Norvégia, Olaszország, Oroszország, Svájc, Szlovákia, Szlovénia) tartottam retrieveres szemináriumokat.

Itthon 2014 óta vállalkozóként, főtevékenységként foglalkozom kutyák képzésével. Így minden érdeklődőt szívesen várok egyéni és csoporttréningjeimre. Rendszeresen szervezek 2-3 napos kutyás táborokat, szemináriumokat  vagy akár félnapos kirándulásokat, bemutatókat is a tréningcsoportom részére.

A foglalkozások fontos részének tartom a kutyával való kapcsolat felépítését, azt gondolom, ez az élet bármely területén jól fog jönni (mindennapi együttlét, városi viselkedés, kutyás sportok, stb). Hiszek abban, hogy a retrieverek ösztöneire építő tréning hasznos a mindennapokban is, így bárkinek tudom ajánlani a képzéseket, ehhez nem kell versenyre, vadászatra járni.

A rendszeres tréningre járó gazdik részére létrehoztam egy zárt tréningcsoportot, melyben aktuális képzési időpontokat, közös kirándulásokat hirdetek meg. Valamint találhatsz képzési tippeket, a tagok részéről beszámolókat, élményeket, fényképeket. Nem utolsósorban szuper barátságok alakulhatnak ki a hasonló érdeklődésű emberek között. A csoportba való felvétel egyetlen feltétele, hogy gyere el és fejleszd magad és kutyádat, minimum egy 5 alkalmas tréning keretein belül.

Az utóbbi években rengeteg gazdival kedveltettem meg ezt a sportot, többen közülük már munkakutyákkal komoly versenyeken indulnak. Hidd el, a retriever-sportba nagyon könnyű beleszeretni.

mindennapok

A falka

Jelenleg két kutya van a csapatomban:

Peru szintén megkapta a retriever képzést, nyertünk vele Ausztriában M osztályt, teljesített egy Open versenyt, majd terápiás kutya lett belőle, gyerekek, betegek fejlesztésében segít.

Yoda rendszeres résztvevője a tréningjeimnek, néhány versenyre elmentem vele, Open osztályt teljesített. Egy igazi energiabomba.

Kennelemben újabb kölykök nem várhatóak.

Sajnos Adu és Bora már nincsenek velünk, viszont olvashattok Róluk a saját oldalukon és persze a régebbi beszámolókban, blogban.

Spirtilane gang

Mindenki változik, nekem ma már nem a versenyzés az első, így ritkán találkozhatunk ilyen eseményen. Régen nagyon fontos volt ez a része, hétről-hétre jártam Európa különböző versenyeit.

A sikerek persze tudnak nagyon motiválóak lenni és nem könnyű ezt évekig fenntartani. Évekkel ezelőtt hoztam egy döntést, ami nem volt egyszerű, mivel vadászkutyákat képzek. A kezdetektől jártam vadászatokra, hiszen ez ez alapja az egész sportnak. Be kellett látnom, hogy ez nem az én világom, hiába voltam sikeres, képtelen vagyok aktívan résztvenni benne. Ennek ellenére akit érdekel, szívesen megosztom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban, a képzések is segítenek abban, hogy aktív vadászkutyád legyen.

Folyamatosan fejlesztem magam, nemcsak a kutyázásban, hanem a természetes gyógyítási módszerekben, terápiákban is. Minden tevékenységemben nagy hangsúlyt fektetek a kutya-gazdi páros energetikájára, dinamikájára, próbálom ezt beilleszteni a képzésekbe és kezelésekbe.

Karai Csaba