Terápiás kutyamasszázs

gyere és töltődj fel
Lehetőségek

szeretném, ha megmasszíroznál

SPIRITLANE GUNDOGS

terápiás kutyamasszázs

Csaba-masszázs

magamról

tanulmányok

2016-ban végeztem mint terápiás kutyamasszőr az Ebcsont Odú szervezésében. A masszázshoz kapcsolódóan ugyanitt elvégeztem Terápiás Dog TapingReflexológia és Kutya akupresszúra képzéseket is. Emellett  akupresszőr, bioenergetikus, Touch for Health kineziológus és humán masszőr vagyok. Évek óta tanulmányozom a természetes gyógymódokat. Hiszek abban, hogy ezen ismeretek segítségével be tudjuk indítani a szervezet öngyógyító folyamatait, mely által létrejöhet egy kiegyensúlyozott állapot.

alapok

a masszázsról

A terápiás kutyamasszázs főleg klasszikus svédmasszázs és thai masszázs elemeire épül. Maga a terápia állatorvosi diagnózis alapján végezhető, az orvos szakmai felügyeletével.

Mi is az a svédmasszázs? A test felületén manuálisan kivitelezett és terápiás céllal alkalmazott mechanikai inger, amely beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusát.

Általános hatásai:

A szívverés normalizálása, vérnyomás szabályozása, légzés optimalizálása, izom teljesítményének javulása, anyagcsere folyamatok normalizálása.  

Általános közérzetjavításra

Intenzív mozgás előtt, után 

Rehabilitáció

Időskori problémák 

Mozgásszervi betegségek

Fokozott sportteljesítmény

A masszázs számomra nem kizárólag egy mechanikai hatás. A szervezet (kutyánál és embernél is)  – számunkra láthatatlan – energiavezetékeket tartalmaz. Egy masszázsnál ezeket a vezetékeket is érintjük, elengedhetetlen ennek ismerete, így sokkal komplexebb hatást tudunk elérni. Az állatok hihetetlen gyorsan reagálnak az energetikai rendszerükre való impulzusokra. Ezért a masszázs mellett kiemelkedő eredményeket lehet elérni reflexológiával, akupresszúrával, energetikai kezelésekkel. Emellett Safe Laser kezelést is használok, mellyel felgyorsítható a sejtek regenerációja.

Persze vannak esetek amikor nem ajánlott masszírozni (kontraindikációk):

– Akut állapotban
– Gyulladásos betegségeknél
– Fertőző betegségeknél, láz
– Daganatos betegségnél
– Csonttörésnél, baleseti sérülésnél

– Bőrelváltozások, bőrbetegségek
– Vemhesség alatt, szoptatás időszakában
– Keringési rendellenesség esetén
– Pszichés problémáknál, epilepszia
– Előrehaladott csontritkulás