Stresszoldás kutyákon? igen lehetséges…

Szerző: | 2022.07.30 | Retriever képzés, cikkek | 0 hozzászólás

Sziasztok!

2022 nyár elejétől kerestem kutya-gazdi párosokat a kísérletemhez. Sokan jelentkeztetek, főleg szeparációs szorongással, viselkedési problémákkal, tréningen vinnyogással. Tudom, hogy nem egy szokványos kísérlet, de örülök annak, hogy ilyen bevállalósak voltatok.

Azért jövök pár érdekes eredménnyel, mert hihetetlen dolgokat sikerült kideríteni, azt hiszem folytatjuk. Jó lesz ez 🙂

Sokszor nem tudjuk mi lehet oka ezeknek a viselkedési problémáknak, talán genetika, talán szocializáció, lehet sokat ezen vitatkozni. De valójában tudjuk mi lehet a probléma?

Humán oldalon a természetgyógyászok körében alapvető nézet, hogy az embert egészében kell megfigyelnünk és nem csak tüneti kezeléssel (pl. gyógyszerekkel) enyhíthetjük a fájdalmakat, betegségeket. A betegségekhez tartoznak érzelmi vagy lelki okok, sok dolgot pedig hozhatunk gyerekkorunkból vagy akár a fogantatás, születés időszakából. Aki már foglalkozott ilyesmivel, pontosan tudja, hogy ez így működik. Ez volt a gondolatmenetem alapja…..miért ne lehetne ugyanígy az állatoknál is? Ehhez kaptam az utóbbi 10-12 évben rengeteg eszközt, amivel remélhetőleg tudok segíteni a hozzám fordulóknak.

Ez most lehet túl vadul fog hangzani, de a gazdin keresztül (azaz ő egy csatorna lesz) érjük el a kutyus energetikáját, képeit, érzéseit, blokkjait. Ha a gazdi még érzékeny is, vagy meglehetősen vizuális, akkor átélheti ugyanazokat az élményeket, amit a kutyája átélt, esetleg láthatja is. Persze enélkül is működik, de 90%-ban minden gazdi érezte, látta. Mondok példákat: érdekes volt, hogy az eddigi szeparációs szorongással érkező kutyusok szinte mindegyike utolsóként született, vagy a testvérei már az anyaméhben vagy születéskor elhunytak. Amikor a gazdi sírva kimondja az érzéseit, az néha hátborzongató pl. Félek hogy egyedül maradok! (mert, hogy többiek már megszülettek), talán megmagyarázhatja, hogy a való életben miért is lesz ezzel problémája. Találkoztam olyan kutyussal, aki a tréningeken veszettül vinnyogott. Ilyenkor ráfogjuk, hogy hibás volt a tréningmódszer vagy idegrendszeri problémája van. Kiderült, hogy volt ott más tényező is, ami mind a születésre vezethető vissza. A kiskutyák ugyanúgy ahogy embereknél is, teljesen átélték például az anyakutya félelmeit, aggodalmait. A kezelések végére minden kutya hihetetlen nyugodt lett, láthatóan nagyon átmegy nekik az információ és az oldás.
Tudom ez egy nehezen emészthető téma, talán sokatoknak hihetetlen, pláne aki sosem foglalkozott ilyesmivel. Kell hozzá némi nyitottság, befogadás, de mindenkinek tudom ajánlani, aki úgy érzi valahol elakadt a kutyussal, vagy a vele való kapcsolatban. Jönnek majd további tapasztalatok részletesen is, egyelőre az első reakciókat szerettem volna megosztani, sokat fogok még írni a témáról.

Szép napot

Csaba

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük